Bezpłatne i legalne wykorzystanie grafik na stronie internetowej

Submitted by Artur on Wed, 08/12/2020 - 15:14
Bezpłatne grafiki

Kradzież cudzych zdjęć jest bardzo nieetyczne i może zakończyć się wysoką karą. Bezpłatne i legalne wykorzystanie grafik na stronie internetowej jest możliwe i bardzo łatwe!

Aby uniknąć problemów i zachować wzorową etykę budowy stron, dobrze jest korzystać z portali, gdzie można pobierać profesjonalne zdjęcia, grafiki legalnie oraz mieć pełne zezwolenie autorów materiałów multimedialnych na ich wykorzystanie.

Na tych portalach grafiki są bezpłatne, możesz je pobrać i wykorzystać w swoim serwisie: pixabay.com, flaticon.com, freepik.com, graphicstock.com, all-free-download.com, picjumbo.com, unsplash.com.

Pamiętaj, zanim wykorzystasz jakąkolwiek grafikę, zapoznaj się z regulaminem serwisu i upewnij się, że wykorzystujesz pobrane materiały zgodnie z prawem.

W większości ww. serwisach pobierając grafikę możesz wybrać jej rozmiar z kilku dostępnych. Jeśli potrzebujesz medium do artykułu na stronę internetową, możesz śmiało na przykładzie serwisu Unsplash wybrać najmniejszy rozmiar Small:

Unsplash small

Jak zoptymalizować grafikę na stronę internetową, aby szybko się wczytywała, zajmowała mało miejsca i była korzystna pod względem pozycjonowania strony? O tym wkrótce!