Gdy nie masz Adobe Acrobat Pro, tylko zwykły Adobe Reader i ktoś przyśle ci skan dokumentu w PDF, to zapewne masz problem z kopiowaniem tekstu. Nie musisz kupować licencji Adobe Acrobat aby zamienić dokument w „kopiowalny”.

Skorzystaj z usługi online PDF OCR np https://tools.pdf24.org/pl/ocr-pdf. Po wgraniu pliku PDF system niestety dosyć długo przetwarza informacje, ale po ukończeniu OCR dokument można pobrać w bardzo dobrej jakości PDF z możliwością zaznaczania i kopiowania tekstu. Serwis działa tak dobrze, że w zasadzie nie widać różnicy w wyglądzie dokumentów wejściowych i wyjściowych.

Pytanie do czego można wykorzystać kopiowanie tekstu w PDF? W moim przypadku musiałem przetłumaczyć kilkanaście fraz w zeskanowanym i przesłanym dla mnie dokumencie. Google Translator jest zawsze pod ręką, niestety przepisywanie obcojęzycznego tekstu zajmuje dużo czasu. Pytanie „jak skopiować tekst” pojawiło się automatycznie. Do tej pory posiadając licencję Adobe Acrobat PRO nie musiałem kombinować, korzystałem z wbudowanego narzędzia, które jak pamiętam same pytało czy zamienić tekst na edytowalny. Licencja PRO wygasła, a w związku z tym, że nie kosztuje mało, to skorzystałem z usług online. Jest ich wiele, niestety niektóre mają słabą jakość działania, inne mają duże ograniczenia w ilości stron lub wielkości dokumentu. Dopiero https://tools.pdf24.org/pl/ okazał się bardzo dobry. Jest bezpłatny i bardzo polecam.

Powyższy serwis ma bardzo dużo innych przydatnych narzędzi PDF, z których chętnie korzystam:

Scal PDF Kompresuj PDF Edytuj PDF Konwertuj do PDF Konwertuj PDF Chroń PDF Odblokuj PDF Podziel PDF Obróć strony PDF Usuń strony PDF Wyodrębnij strony PDF Sortuj strony PDF Utwórz książkę obrazów w formacie PDF Konwertuj strony PDF na obrazy Wyodrębnij obrazy z plików PDF Strona internetowa do pliku PDF Stwórz aplikację o pracę PDF OCR Optymalizuj pliki PDF Dodaj znak wodny Numeruj strony Pokaż pliki jako PDF Nakładanie PDF Porównaj pliki PDF Podpisz PDF Dodaj adnotację do PDF Konwerter PDF Utwórz plik PDF za pomocą aparatu

Jeśli komuś nie odpowiadają polecane przeze mnie narzędzia, to z całą pewnością znajdzie wiele innych serwisów oferujących podobne usługi, które znacznie usprawniają pracę biurową z plikami PDF.


0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *